Kapat
Sürdürülebilirlik
Sürdürülebilirlik

Olimpia ailesi olarak büyüme veya sadece çevreyle ilgili bir odaklanma değil uzun vadeli yaklaşımla, büyümeden çok gelişmeyi; sadece çevreye değil, sosyal etkiyi de önemsiyoruz.

Tecrübeli, genç ve aynı zamanda dinamik üyelerden oluşan İcra Kurulumuz ve Yönetim Kurulumuz, orta ve uzun vadeli stratejik kapasite planlaması ile birlikte akıllı çevreci ve her alanda sürdürülebilir planlar yaparak gelişmeyi hedeflemektedir. Yönetim sistemimiz gereği risk ve fırsatlar değerlendirmeleri yönetsel ve destek süreçlerimizde periyodik olarak ele alınmaktadır.

Üretim faaliyetlerimizde diğer sektörlere oranla çok fazla çevresel atık çıkaran bir üretim yapımız olmamakla birlikte, karbon ayak izimizin çoğunluğunu enerji tüketimi oluşturmaktadır. Tesis içi enerji geri dönüşüm projelerimiz ve düşük tüketimli aydınlatma elemanları ile birim üretim başına enerji ve işçilik tüketimlerimizde iyileştirmeler gerçekleştirilmiştir. Yeni tesis yatırımlarımızda yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelim olmuştur. Dijital kalite kontrol teknolojileri ile hatalı ürünlerin üretim bandında en az karbon salınımı yaptığı evrede fire olarak ayıklanması sağlanmaktadır. Yalın üretim teknikleri ile elde edilen verimlilik ile enerji tüketimine de katkıda bulunmaktayız. Uzaktan dijital izleme değerlendirme ve ölçüm metotları ile tüm proseslerimizi eş zamanlı izleyerek olası enerji ve su kayıplarının anlık önüne geçmekteyiz. Lojistik faaliyetlerimiz ise emisyon salınımlarını dikkate alacak şekilde optimize edilmektedir. Bu konuların sürekliliğini yıllık yatırım bütçe dönemlerinde alınan kararlar ile sağlamaktayız. ISO 50001:2018 Enerji Yönetim Belgesinin alınması ile ilgili ön çalışmalara başlanmış olup, aynı zamanda karbon ayak izi ölçümleri ve yeşil mutabakat ile ilgili ilk adımlar da yakın zaman içerisinde atılacaktır.

Diğer taraftan ürünlerimizin kullanıldığı araçlarda ömrü boyunca emisyon yayınımını azaltmak ve ölçmek gibi konularda müşterilerimizin beklentilerini anlamak ve karşılamak için teknik ekiplerimiz Elektrikli Araç, Bağlantılı Araç, Araç paylaşım programlarını ve trendlerini sürekli takip etmekte ve gelişmeler ile ilgili ürün entegrasyonlarını gerçekleştirmeye çalışmaktadır.

Promosyon ve dağıtım ürünlerimizde uzunca bir süredir geri dönüştürülebilir ürünler ve ağaçlandırma ile ilgili projeleri tercih ediyoruz. 

Düşük karbonlu bir üretim ve ekonomik modeli hayata geçirerek küresel anlamda ticari rekabet gücümüzü arttırma ve bu dönüşümü sürekli fırsata çevirme gayreti içerisinde olacağız.