Güven Veren Kalite

Oto Cam Sektöründe 1964’ten bugüne bir kalite ve hizmet geleneği;

Olimpia, otomotiv ana sanayine orijinal parça ve yenileme pazarına eşdeğer ürün üreten, Türkiye’de sektörünün en eski, köklü ve önde gelen kuruluşlarından birisidir.

Üretim aşamasında, 55 yılı aşan bilgi birikiminin getirdiği uzmanlaşmış kadrosu ile dünyanın en gelişmiş teknolojilerine sahip makine ve ekipmanlarını kullanan, bünyesinde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi’ni, IATF 16949:2016 Otomotiv Endüstrisi Kalite Yönetim Sistemi’ni uygulayan, Birleşmiş Milletler ’in ECE-R43 Güvenlik Homologasyonu ve Amerika Kıtası Ülkeleri için DOT standartlarında üretim yapan, konusu ile ilgili bünyesinde kurulu Türkiye’nin en gelişmiş laboratuvarlarında gerekli test ve deneyleri yapabilen bir kuruluştur.

Gebze fabrikalarımızla birlikte Ankara ASO 2-3. Organize Sanayi Bölgesinde 2014 yılında hizmete giren 72.000 m² açık alan, 25.000 m² kapalı alanda kurulan yeni modern üretim tesisinde, genç ve dinamik kadrosu ile birlikte, dünya markaları ile rekabet edebilecek bilgi birikimi ve teknoloji düzeyine ulaşmış, bunun devamlılığını sağlamak için sürekli gelişen ve yenilenen bir yapı içerisinde kaliteli, güvenilir, verimli ve çevreye saygılı üretim yapmayı misyon edinmiş bir kuruluş olan Olimpia, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi ile çevre duyarlılığını belgelemiş, işyeri ve çalışanlarının güvenliği içinde ISO 45001:2018 Sistemi’ni uygulamaktadır.

Çoğunluğu Avrupa olmak üzere, üretiminin %50‘sine yakın kısmını 5 kıta da 40’ı aşkın ülkeye ihraç eden, Avrupa’da yerleşik ana otomotiv üreticilerine kalitesini kabul ettirmiş ve bu firmaların tedarikçisi olmuş bir kuruluştur.

Firma bünyesine bağlı olarak kurulmuş bulunan bölge depolarımız ile tüm Türkiye’ye ürünlerini ulaştıran, yaygın montaj servis istasyonları ile 365 gün – 24 saat, ihtiyaç halinde ve şartların uygun olması halinde mobil hizmet vererek, son tüketiciye ulaşan, üretim aşamasında olduğu gibi hizmet noktasında da kaliteden asla taviz vermeyen, müşteri memnuniyetini firma kültürü haline getirmiş bir kuruluştur.

Özetle; Olimpia, sektöründe 55 yılı aşan deneyimi, müşteri memnuniyetine verdiği önem, temiz ve güvenilir montaj servis istasyonlarında sağladığı uygun ve sabit fiyatlar, kaliteli ürünler ve kesintisiz hizmet ile yurdun her köşesinde hizmet vermektedir.

 

VİZYONUMUZ:

Odaklandığı tüm pazarlarda, en güvenilen ve ilk tercih edilen çözüm ortağı olmak.

 

MİSYONUMUZ:

Bunu başarabilmek için;

 • Müşterilerine, çalışanlarına, hissedarlarına, topluma Değer Katar,
 • Köklü Tecrübesi ile Yenilikçi anlayışı başarı ile harmanlar,
 • Sürekli İyileştirme metotları ile kaynaklarını Verimli yöneterek Rekabetçi çözümler üretir,
 • Yalnızca bugünün değil geleceğin ihtiyaçlarına yönelik stratejiler benimser,

ve

 • Tüm bunları yaparken Sürdürülebilirlik ilkesine bağlı kalır.

 

DEĞERLERİMİZ:

 1. Müşteri Merkezli Yaklaşım: Müşterilerimize değer katmak, onların satış öncesinde olduğu gibi satış sonrasındaki beklentilerine kalite ve istikrarla cevap vermek ilk önceliğimizdir.
 2. Sürekli Öğrenen, Öğrendiğini Paylaşan ve  Sürekli Gelişen  Organizasyon Olmak: Köklü geçmişimizden edindiklerimize sahip çıkarken, sektörün ve çağın getirdiklerine, teknolojik gelişmelere açık olmak, yalın, yenilikçi ve paylaşımcı  bir takım ruhu oluşturmak, mücadele hırsımızı korumak temel felsefemizdir.
 3. Kaynaklarını Verimli ve Akılcı Yöneterek Sürdürülebilir Gelişim: Her alanda performansımızın sürekliliğini sağlayabilmek için gerekli altyapı, bilgi ve teknolojiyi edinebilmek, çalışanlarımızın ve toplumun ekonomik ve sosyal gelişimine yardımcı olabilmek için sürekli kazanç yaratma hedefimiz ve tüm bu kaynakları verimli kullanma çabamız, sürdürülebilir gelişim için temel ilkemizdir.
 4. Güvenilen ve Adil Bir Yönetim Anlayışı Benimsemek: Çalışanlarımız, hissedarlarımız, tedarikçilerimiz, bayilerimiz ve müşterilerimizle ilişkilerimizde, adil, kazan-kazan esasına dayalı, iyi niyetli ve anlayışlı olmak, yasalara ve etik kurallara daima bağlı kalmak ilkemizdir.
 5. Şeffaf Yönetim Tarzına Sahip Olmak: Organizasyonumuzda görev alan her seviyede takım üyesi birbiri ile açık ve güvene dayalı, dürüst bir iletişim, paylaşım tarzı benimser. Demokratik, hesap verilebilir, kişisel inisiyatifin değil sistemlerin işlediği çalışma ortamını korumaya çalışır.
 6. Saygı Duyan ve Saygı Duyulan bir Organizasyon Olmak: İnsana, emeğe, bilgiye, çevreye saygı duyar ve önemseriz. Hem bugün yaşadığımız çevreye hem de gelecek kuşaklara karşı sorumluluklarımızı unutmamak ilkelerimizdendir. Göstermekten vazgeçmeyeceğimiz ilkeli, dürüst, alçakgönüllü ve ölçülü duruşumuz, sorumluluk bilinci, etik değerlere bağlılık, ırk, dil, inanç, siyasi düşünce ve cinsiyet ayrımı barındırmayan tutumumuz, tüm paydaşlarımız nezdinde saygınlığımızın temelini oluşturur. 

 

Üyeliklerimiz
• Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği
• Kocaeli Sanayi Odası
• Ankara Sanayi Odası
• Gebze Ticaret Odası
• Ankara Ticaret Odası
• Uludağ İhracatçılar Birliği
• İnsan Kaynakları Yardımlaşma Derneği

Birimlerimiz
• Üretim / Destek
• Kalite
• Satış / Pazarlama / Lojistik
• İnsan Kaynakları
• Muhasebe / Finans
• Anlaşmalı Sigortalar
• Bilgi Teknolojileri

Bilgi Toplumu Hizmetleri